O nas

Spółdzielcza Grupa Producentów Owoców NASZ SAD została zawiązana w 2001 r. przez grupę sadowników z rejonu grójeckiego.

Producenci postanowili wykorzystać bliskie położenie stolicy – Warszawy i jej rynek zbytu. Założyli własną działalność gospodarczą i nawiązali współpracę z warszawskimi sklepami eliminując w ten sposób pośredników. Pozwoliło im to podnieść konkurencyjność oferty i uzyskać wyższe ceny za swoje produkty.

Kolejnym etapem rozwoju grupy NASZ SAD było rozszerzenie działalności handlowej o rynek europejski. W tym celu grupa zwiększyła liczbę członków dzięki czemu jej potencjał produkcyjny wzrósł do 10 tys. ton oraz zrealizowała szereg inwestycji mających na celu stworzenie nowoczesnego centrum sortowniczo-magazynowego. Obecnie w grupie jest zrzeszonych 21 gospodarstw, które dysponują własna bazą przechowalniczą (w 70% są to chłodnie ULO i KA). Całkowita powierzchnia gospodarstw zrzeszonych w grupie to ponad 300 ha.

Dziś grupa NASZ SAD to jedno z najnowocześniejszych centrów sortowniczo-magazynowych w Polsce. To pewny partner handlowy oferujący swoim klientom profesjonalizm, wysoką jakość produktów i terminowość dostaw. Grupa posiada certyfikaty GLOBALGAP i BRC potwierdzające wysoką jakość wytwarzanych produktów. Jej produkty są bezpieczne dla konsumentów, a technologia produkcji przyjazna dla środowiska naturalnego.  Nasz atut to export owoców. Swoje owoce grupa sprzedaje na rynek europejski m.in. do Niemiec, Danii, Anglii, Francji, krajów Afrykańskich i Skandynawskich. Współpracuje z sieciami marketów, hurtowniami oraz ponad 250 punktami sprzedaży detalicznej.